Мицкоски испаднал позитивен на брз ковид-тест

by Фокус 15:25
15:25

ВМРО-ДПМНЕ информира дека нивниот лидер Христијан Мицкоски е позитивен на ковид-19.

Тој направил брз тест откако почувствувал симптоми на оваа болест и тестот ги потврдил сомнежите, но сепак ќе направи и ПЦР тест.

Партијата информира дека Мицкоски ја откажува посетата на Општината Maврово-Ростуше.

Поврзани новости