Мицкоски го разреши Митко Јанчев?

by fokus

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев вечерва е разрешен од партиската функција, неофицијално дознава „Фокус“.

Јанчев беше еден од првите кој не се согласи целосно со партискиот став да не се повика да се излезе да се гласа на референудмот, и тој излезе и гласаше против.

Се очекува подоцна вечерва да има официјални информации за вечерашните одлуки на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости