Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел

by fokus 23:33
23:33

На вечерашната прес конференција на која лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски соопшти дека партијата ќе остави на граѓаните сами да одлучат како ќе постапат на референудмот, тој го повика премиерот Зоран Заев на ТВ дуел.

-Многу работи треба да бидат слушнати. Ајде пред граѓаните да разговараме јас и вие, за Договорот, но и за сите останати теми пред 30 септември. Овојпат за Македонија се работи, а верувам дека Македонија ќе победи, рече Мицкоски.

- Advertisements -

Поврзани новости