Мицкоски го пофали Филипче за вакцините

by Fokus 11:49
11:49

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на социјални мрежи го пофали министерот за здравство, Венко Филипче за вакцините од Бугарија.

„За пофалба е сечиј труд, што поскоро да се дојде до вакцината за ковид-19 за што повеќе македонски граѓани, дури и преку помош од соседите!

- Advertisements -

Само би сакал да го прашам Венко Филипче што точно е договорено? Kога и колку вакцини можеме да очекуваме, за да може да се направи детален план?“, напиша Мицкоски.

Поврзани новости