Мицкоски: Единствен министер на улица во првите борбени редови е Наќе Чулев

by fokus 13:25
13:25

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конфернција рече дека единствен министер што може да се сретне на улиците и е во првите борбени редови, е министерот Наќе Чулев.

Е-динствен министер што можете да го сретнете на улиците, во првите борбени линии и во Дебар, е Наќе Чулев. За жал, тој не учествува во економските мерки, во здравствените мерки… за тоа си има посебни министри. Одговорноста е на Владата. Нивните политички одлуки може да донесат многу за опозицијата, но чуму ни е тоа ако државата ни е на колена, рече Мицкоски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости