Мицкоски: Доста се повлекуваме, даваме се а не добиваме ништо

by Фокус 15:02
15:02

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика македонските власти да запрат со игнорирање на навредите и понижувањата од Бугарија.

„Мора некогаш да се каже доста е на лазењето по нерви и навредливата реторика во која ние Македонците ќе се повлекуваме и постојано губиме. Доста е од тоа како држава да даваме се, а да не добиеме барем малку”, напиша Мицкоски на Твитер.

- Advertisements -

Поврзани новости