Мицкоски бара да се најдат лицата кои фрлаа камења кон полицијата на протестот за името

by fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Телма побара да се најдат оние кои фрлаа со дрва и камења кон полицијата на протестот против Договорот со Грција, кој ескалираше.

Според Мицкоски, останатите 99 отсто од присутните на тој протест протестирале мирно, а настрадале од солзавецот и шок бомбите на полицијата, поради оние кои на нападнале полицијата.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ побара да се преземат мерки и против Јанко Бачев кои се качи на полициско возило.

Поврзани новости