Мицкоски апелира од Кочани: Ова е жално, власта веднаш да реагира!

by Fokus 23:05
23:05

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на својот профил на Фејсбук објави дека се наоѓа во Тркање-Кочанско и оти огнот е над селото.

„Народот се самоорганизира против страотниот пожар, потребна е помош, ова е жалната слика вечерва. Се даваат натчовечки напори за локализирање на стихијата“, напиша Мицкоски.

- Advertisements -

Тој упати апел до власта за итна реакција.

Поврзани новости