Мишко Иванов до Милошоски: 27 години душата ни ја извадивте, дајте алтернатива

by fokus 21:20
21:20

Водителот на вечерашната тв дебата на ТВ 24, Мишко Иванов влезе во „клинч“ со пратеникот Антонијо Милошоски кој во текот на емисијата не одговараше директно на поставените прашања.

-Ви прифаќам се што зборувате, дека Договорот со Грција е лош. 27 години и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ не лажете, душата ни ја извадивте. Еве вие дајте алтернатива за да биде подобро, му рече Иванов на Милошоски.

- Advertisements -

Во дебата учествува и Фросина Ременски од СДСМ, и двајцата соговорници говорат во исто време, и дебатата е под секое ниво.

Поврзани новости