Мисајловски: Само снајпери ќе ме запрат, ништо друго!

by fokus 22:12
22:12

Кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на вечерашниот митинг се осврна на денешниот пожар во кој изгоре неговата семејна куќа.

-И покрај се, јас денеска сум среќен човек. Видов колку многу пријатели имам. Ви благодарам на сите. Ништо не може да ме запре. Само снајпери од горе ќе ме запрат, ништо друго, порача Мисајловски.

- Advertising -

Поврзани новости