Министерството за финансии стокми буџет за 2017 година

by Fokus 10:34
10:34

Министерството за финасии изготви предлог буџетот за 2017 година кој до понеделник ќе биде доставен до Владата, соопшти министерот за финансии Кирил Миноски.

Новиот буџет треба да биде усвоен до 12 октомври кога се распушта Собранието. Од опозициската СДСМ веќе најавија дека ќе направат се за да го спречат донесувањето на буџетот.

 

Поврзани новости