Министерство за финансии тврди дека обезбедило средства за кандидатите кои не се ангажирани во МВР

by fokus 15:02
15:02

Министерството за финасии го демантираше министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и тврди дека има обезбедено пари за 34 кандидати за полициски службеници кои ја поминаа соодветната обука во класата 2015/16, но не се ангажирани во МВР.

Во соопштението на Министерството за финансии се вели дека тие ги демантираат тврдењата дека не обезбедило пари за плати за 34 кандидати за полициски приправници, кои денеска протестираа пред Министерство за внатрешни работи.

- Advertisements -

Додаваат дека  има обезбедено средства за сите кандидати, а вработувањата треба да ги спроведе МВР.

Поврзани новости