Министерот Спасовски ќе го посети Матејче

by Фокус 14:21
14:21

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска во 14 часот ќе го посети селото Матејче, каде што се очекува од полициската станица да информира за синоќешната акција во Липковско и во Арачиново.

Според досегашните неофицијални информации, полицијата во вчерашната акција трагала по нелегални мигранти и нивни криумчари кои ги враќале од српската граница.

 

Поврзани новости