Министерот ќе бара одговорност зошто полицијата не реагираше на време

by fokus 01:32
01:32

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу за Алсат М вечерва изјави дека утре ќе побара одговорност од сите ангажирани во Оперативниот штаб и зошто полицијата не реагираше на време.

-Навремено беше формиран оперативен штаб кој функционира уште од почетокот на протестите, но полицијата денеска не ја заврши работата, рече Нухиу.

Поврзани новости