„Мини фини буџетчиња“ – Министерството за финансии утре отвора градинка

by Фокус 17:40
17:40

Министерството за финансии утре ќе отвори градника на децата кои работат во оваа институција. Името на градинката е „Мини фини буџетчиња“ и всушност е кратенка од името на министерството плус зборот буџет.

Ова е прва градинка која ќе биде отворена во склоп на државна институција, а е опремена со најсовремена опрема и реквизите за децата.

- Advertisements -

Поврзани новости