МИМ утре ќе ја додели наградата „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија

by fokus 12:02
12:02

Македонскиот институт за медиуми (МИМ) утре ќе ја додели наградата “Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија во 2016 година, во Клубот на новинарите, со почеток во 11 часот.

-На годинешниот конкурс се пријавија 39 автори, со вкупно 69 стории обработени во 97 текста/прилози, објавени на Интернет портали, телевизии и  во неделници, информираат од МИМ.

Поврзани новости