Милошоски во чест на Трамп ја „прекрсти” ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 18:57
18:57

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ се радува на победата на републиканецот Доналд Трамп на претседателските избори во САД.

Високите претставници на партијата денеска му честитаа на новиот претседател, а „најкреативен” беше Антонио Милошоски.

- Advertisements -

Во чест на Трамп, поранешниот шеф на македонската дипломатија и функционер на ВМРО-ДПМНЕ, на Твитер, кратенката ВМРО ја преименува во „Внатрешна Македонска Републиканска Организација“

Поврзани новости