Милошоски: СДСМ не сака договор за да побегне од изборите

by Фокус 14:30
14:30

СДСМ не сака да постигне договор со цел политичката криза да продолжи, изборите да не се оддржат, а Македонија да ја загуби препораката за почеток на преговорите со ЕУ, рече Антонијо Милошоски, кој дел од преговарачкиот тим на ВМРО-ДПМНЕ.

– Изминативе 10 дена разговараме и даваме конструктивни предлози и секој даден предлог се менува кога ние ќе го прифатиме. Тактиката на СДСМ е да бега од изборите. Купува време за да поработи на својот рејтинг – изјави Милошоски.

- Advertisements -

Поврзани новости