Милошоски: Победата ќе биде убедлива

by fokus 15:50
15:50

Носителот на кандидатската листа за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија“ Антонио Милошоски денеска беше на Широк Сокак во Битола од каде изјави дека победата е извесна и повика на масовно учество и гласање на претстојните вонредни парламентарни избори.

-Чувствуваме, а такви информации и добиваме од терен, од граѓаните, дека победата на коалицијата „За подобра Македонија“ е извесна и ќе биде убедлива. Сакам да ги поканам сите и определени и неопределени да ни се придружат на 11 декември на мирни и достоиинствени избори, да се гласа со голема масовност, да се гласа за стабилна економија, за стабилно здравство и за напредно земјоделство, за повеќе странски инвестиции, за повеќе инвестиции во спортот, културата и инфраструктурата, рече Милошоски.

- Advertisements -

Тој како и неговиот лидер, побара 63 пратеници за, како што рече, да се заврши кризата и за стабилно Собрание.

Поврзани новости