Милошоски: Нема потреба граѓаните да излегуваат на референдумот

by fokus 20:59
20:59

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во вечерашната дебата на ТВ 24 рече дека Владата незаконски го распишала референдумот со незаконито повеќзначно прашање.

-Нема потреба граѓаните да излегуваат на референдумот и да дадат легитимитет на предавството и незаконитоста која ја прави власта. Граѓаните знаат дека со своето негласање ќе дадат порака на оваа власт, рече Милошоски.

- Advertisements -

Поврзани новости