Милошоски: Договорот на Заев и Ципрас е спротивен на Уставот на Република Македонија

by fokus 21:30
21:30

Екс министерот за надворешни работи, актуелен пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Анотнио Милошоски, чиј глас се слушаше во „бомбите“ како тајно договара промена на името и велеше дека треба да се проба со тоа „горе“, односно „Горна“, на Твитер напиша дека решението е противуставно.

„Договорот на Зоран Заев и Алексис Ципрас е спротивен на Уставот на Република Македонија“, пишува тој.

- Advertisements -

Поврзани новости