Пратеникот Антонио Милошоски за денеска најави нов протест на кој ќе се бара оставка на Заев.

Протестот со возила ќе започне во 12 и 30 часот на две места, спортските центри  Борис Трајковски и Јане Сандански, а ќе финишира пред Владата.