Милошоски: Блокадата од Бугарија е неоправдана, таа ја овозможи Заев!

by Fokus 12:41
12:41

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска упати критики кон владејачката СДСМ за тоа како државата се справува со корона вирусот. Исто така, што се однесува до блокадата од Бугарија за членство во ЕУ, тој вели дека таа е неоправдана.

Наш став за ветото од Бугарија дека блокадата е неоправдана и вториот дел од нашиот став  е дека таа блокада како инструмент им ја овозможи премиерот Заев со потпишување на Договорот со Бугарија во август 2017 година кога го предупредувавме дека потпишувањето на таков договор ќе донесе повеќе проблеми за Македонија отколку решенија“, истакна Милошоски.

- Advertisements -

Поврзани новости