Милнер постави рекорд во Премиер лигата

by fokus 11:13
11:13

Фудбалерот од средниот ред на Ливерпул, Џејмс Милнер кој го постигна водечкиот гол на синоќешниот натпревар со Кристал Палас, постави рекорд по број на погодени пенали во Англиското фудбалско првенство.

32-годишниот Милнер е првиот во историјата на Премиер лигата со реализирани осум голови по ред.

- Advertisements -

Милнер вкупно има постигнато 16 погодоци ва 134 натпревари во „црвениот“ дрес.

Поврзани новости