Милетиќ се вработи во ЕЛЕМ

by Фокус 13:25
13:25

Лидерот на Српската радикална странка, Драгиша Милетиќ, кој од коалицијата со опозицискиот СДСМ се префрли кон владејачката ВМРО-ДПМНЕ преку соработката со ГРОМ на Стевчо Јакимовски, е вработен во државната ЕЛЕМ на позицијата координатор за проекти и маркетинг.

Од ЕЛЕМ засега нема информација колку кандидати се пријавиле на огласот за врабтување и кои биле условите што се барале да ги исполнуваат, но во документот што излезе во јавноста стои дека Милетиќ победил на конкурсот.

- Advertisements -

Со помош на печатот на партијата на Милетиќ, Јакимовски се кандидираше за градоначалник на Карпош на локалните избори во 2013 година, кога СДСМ заговараше изборен бојкот, по што формираше партија и стапи во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ по парламентарните избори во 2014 година.

Поврзани новости