Миле Јанакиески вратен во затворот во Шутка

by fokus 19:55
19:55

Миле Јанакиески вечерва е вратен во истражниот затвор Шуто Оризари, каде е во притвор. Тој претходно беше однесен на преглед во ГОБ „8 Септември“ откако беше нападнат во инцидент во затворот.

Директорот на истражниот затвор Шуто Оризари вечерва соопшти дека Јанакиески по прегледот е вратен во затворот, а со него и и неговиот адвокат.

- Advertisements -

Поврзани новости