Миле Јанакиески ќе седне на обвинителна клупа и за случајот „Топлик“

by fokus 10:37
10:37

Кривичниот суд го оцени позитивно обвинението што го покрена Специјалното јавно обвинителство за случајот „Топлик“, што значи дека наскоро и за овој случај екс министерот Миле Јанакиески ќе седне на обвинителна клупа.

За овој случај снимките од прислушуваните разговори се прифатени како докази.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Во „Топлик“ осомничен е поранешниот министер за транспорт и врски Јанакиески, и уште пет други вработени од министерството за транспорт и врски за изградба на „Сончев град“.

Поврзани новости