Мијалков стигна во СЈО

by Fokus 13:05
13:05

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков пристигна во Специјалното јавно обвинителство, каде што треба да даде исказ.

Се уште не е познато дали Мијалков е повикан на распит како осомничен во случајот „Тортура, односно за апсењето на Љубе Бошкоски или станува за друг случај, односно за „Таргет“, за незаконското прислушување.

- Advertisements -

Тој пристигна заедно со Љупчо Шврговски, поранешен републички јавен обвинител, кој сега му е адвокат и го застапува во случаите пред СЈО.

 

Поврзани новости