Мијалков: Не сум виновен!

by fokus 14:14
14:14

Обвинетите за масовното незаконско прислушување во случајот на СЈО, “Таргет и Тврдина”, на денешното судско рочиште истакнаа дека не се чувствуваат виновни за кривичните дела за кои се гонат.

-Не сум виновен, рече во судница поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој според СЈО бил организатор на нелегалното прислушување, а по него истиот одговор го дадоа и останатите обвинети.

- Advertisements -

По изјаснувањето за вина, наредното ролчиште ќе продолжи на 13 септември.

 

Поврзани новости