Мијалков ќе се тестира за корона вирус, неговата сопруга позитивна

by Fokus 10:44
10:44

Денешното судско рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ се одложи затоа што обвинетиот ексдиректор на УБК, Сашо Мијалков, има симптоми и денеска ќе се тестира за ковид-19.

Неговиот адвокат Љупчо Шврговски во судницата утрово соопшти дека сопругата на Мијалков имала позитивен резултат на тестот, по што и Мијалков денеска ќе прави тест.

- Advertisements -

Според информациите што беа споделени во судница, кај ексдиректорот на УБК вчера се појавиле симптоми – покачена температура и сува кашлица.

Поврзани новости