Мијалков два часа одговараше на прашања на СЈО

by fokus 16:34
16:34

По речиси два часа распит Сашо Мијалков, екс директорот на УБК излезе од просториите на СЈО.

Тој не сакаше да даде изјава пред новинарите – кусо прокоментира дека тоа ќе го стори во друга прилика. Мијалков е првоосомничен во случајот „Тортура“, поточно за сурово и нечовечко апсење на Љубе Бошкоски во 2011 година.

- Advertisements -

Случајот „Тортура“, СЈО пред јавноста го презентираше на 28 март, а истрагата е отворена поради грубото и непрофесионално апсење на лидерот на Обединети за Македонија, Бошкоски.

В.В.

Поврзани новости