Mијалков бил преместен во хашка келија зашто бил шеф на тајната полиција

by Фокус 21:23
21:23

Екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков неодамна од обична келија во затворот во Шутка е преместен во таканаречена „хашка соба“, која важи за просторија со најдобри услови во затворот.

Според информации од Шутка, Мијалков е преместен во „хашка соба“ со уште еден човек, поради неговата поранешна функција.

- Advertisements -

Мијалков повеќе од 10 години беше директор УБК, а ја напушти функцијата по случувањата во Диво Насеље.

Поврзани новости