Михајловски: Груевски своевoлно го однесе ВМРО во пораз

by Фокус 23:12
23:12

Иако членови на ВМРО-ДПМНЕ масовно се приклучуваа кон иницијативата за реформирање и демократизација на партијата, партиското раководство на Никола Груевски ја игнорираше оваа порака и своеволно ја однесе партијата во пораз, изјави Александар Михајловски, еден од предводниците на иницијативата.

-Им порачуваме на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да не очајуваат, бидејќи секој крај е почеток на нов почеток. ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати како модерна политичка сила и силна политичка партија – рече Михајловски.

- Advertising -

Поврзани новости