Мигранти фатени на Табановце во товарен воз

by fokus 10:41
10:41

Пет мигранти се фатени на „Табановце“ во вагон во товарен воз кој сообраќај на релација Грција – Унгарија, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Четвореица од мигрантите доаѓале од Авганистан и еден од Иран. Со лицата бил извршен разговор, по што биле пренесени и предадени во транзитен камп Табановце за понатамошна постапка.

Поврзани новости