Мерцедесот на Јанчев учествувал во сообраќајка во Кавадарци, градоначалникот не бил во возилото

by Фокус 17:05
17:05

Педесетгодишен кавадарчанец бил повреден во сообраќајка која попладнево се случила на крстосницата меѓу улицата Никола Минчев и булеварот Македонија во Кавадарци.

Како што изјавиле од СВР Велес за државната агенција МИА, во несреќата се судриле патничко возило Mерцедес, управувано од 36-годишниот Ј.Ј., и Пежо 405, управувано од педесетгодишниот Д.К.

- Advertisements -

Инаку, Мерцедесот што учествувал во сообраќајката е во сопственост на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, кој не бил во возилото за време на несреќата.

Поврзани новости