Меморијален ден по повод убиството на Мартин Нешкоски

by Фокус 14:09
14:09

На плоштадот Македонија денеска беше одржан меморијален ден, на местото каде што на денот на изборите во 2011 година беше убиен 22-годишниот Мартин Нешкоски.

Дваесетина граѓани се собраа на плочникот на плоштад Македонија наспроти МЕПСО, на местото каде што беше извршено убиството.

- Advertisements -

На местото беше положено свежо цвеќе во знак на потсетување што се случи на парламентарните избори во 2011 година, со цел да не се повтори таков грозоморен чин.

Поврзани новости