Мекинро: Ѓоковиќ до крајот на кариерата ќе биде „лошо момче“

by Fokus 11:07
11:07

Седумкратниот Грен слем шампион, Џон Мекинро, истакна дека скапо ќе го чини Ѓоковиќ потегот на УС Опен.

Србинот беше дисквалификуван поради тоа што со тенисерско топче го погоди во глава линискиот судија, па беше донесена драстична казна.

- Advertising -

„Се и сешто се случуваше на теренот и очигледно е дека тоа влијаеше врз него. Му се допаѓало тоа или не, тој ќе остане „лошо момче“ до крајот на кариерата“, истакна Мекинро.

Поврзани новости