Мек Грегор загуби од Порие со нокаут

by fokus 10:35
10:35

Американецот Дастин Порие го победи Ирецот Конор Мек Грегор во главната рунда на УФЦ 257 во Абу Даби.

Пори го нокаутира Мек Грегор во втората рунда од борбата.

- Advertisements -

Ова беше втора борба меѓу борците. Првата се одржа во 2014 година. Тогаш Мек Грегор победи со нокаут во првата рунда.

Триесет и двегодишниот Мек Грегор има 22 победи и пет порази во ММА. Порие кој е врсник на Ирецот, има 27 победи и шест порази.

Поврзани новости