Медицинска сестра од Битола почина од компликации од Ковид-19

by fokus 17:29
17:29

Медицинска сестра од од хируршкото одделение на Битолската клиничка болница почина од компликации предизвикани од Ковид-19, пренесе телевизија Телма.

Како што информираат од Министерството за здравство 55-годишната жена во тешка здравствена состојба била донесена на болница, а предходно подолг период била на боледување.

- Advertisements -

Таа е прва жртва на вирусот меѓу здравствените работници од Битола.

Поврзани новости