(ВИДЕО) Победата на Ердоган вечерва се славеше и во Скопје

by Fokus

Припадници на турската заедница во земјава вечерва во Скопје ја прославуваат победата на актуелниот претседател на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, кој прогласи победа во вториот круг од претседателските избори.

Организирани со возила и турски знамиња, припадниците на турската заедница во земјава се движеа низ централното градско подрачје.

Видео: Тв21

Поврзани новости