Матурант и 12-годишно девојче избегале за да живеат заедно

by fokus 13:01
13:01

Против момче на 18-годишна возраст од Прилеп се сомничи за „полов напад на дете кое не наполнило 14 години“.

Според полицијата С.А. на 05.11.2017 година, по претходен договор со 12 годишно девојче, избегале да живеат заедно без знаење на нивните родители.

Полицијата поднесе кривична пријава против него.

 

Поврзани новости