Масовна поддршка на граѓанскиот марш во Скопје ФОТО

by fokus 18:00
18:00

Овие фотографии сведочат за денешната масовна поддршка на граѓанскиот марш во Скопје, од каде што на Денот на македонското востание беа испратени пораки до актуелната власт, дека е дојдено време секој да ја понесе одговорноста за своие постапки и на фер избори граѓанската опција да извојува победа над режимот на Груевски.

14712458_10154114878811701_2520924420403137030_o14566212_10154114878821701_6280839706399670061_o14680961_10154114878816701_4426582705447994660_o

 

Поврзани новости