Маск: Ако Трамп биде уапсен, убедливо ќе победи на следните претседателски избори

by Fokus

Сопственикот на Тесла и Твитер, Илон Маск денеска изјави дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп убедливо ќе победи на следните претседателски избори доколку обвинителот на Менхетен му стави лисици и го уапси, пишува Дејли Мејл.

Трамп претходно денеска изјави дека ќе биде уапсен во вторник поради обвинувањата дека и платил на порно ѕвездата Сторми Даниелс да молчи за нивната наводна афера.

Минатата недела поранешниот претседател и кандидат за изборите во 2024 година беше повикан да сведочи пред големата порота во Менхетен, а во понеделникот сведочеше неговиот долгогодишен посредник и поранешен адвокат Мајкл Коен.

 

Поврзани новости