Масакар во Цетиње, најмалку 11 убиени: Си го убил семејството, па пукал во луѓето на улица

by fokus 18:57
18:57

Денеска се случи крвав масакр во Цетиње, а според неофицијални информации, Вучко Бориловиќ (34) го убил целото семејство, а потоа излегол на улица и убивал луѓе еден по еден, а неколкумина од нив биле ранети.

Според се уште непотврдени информации, во масакрот загинале повеќе од 11 лица, меѓу кои и деца.

Полицијата го убила напаѓачот. Тој наводно ја спречувал брзата помош да им пријде на жртвите пред да биде убиен од полицијата.

Причината за крвавиот масакр е најверојатно семеен конфликт. Полицијата се уште нема официјално соопштение.

Од РТЦГ информираат дека покрај 11-те загинати, итно се хоспитализирани шест повредени лица.

Поврзани новости