Марко и мајка му се подобруваат

by Фокус 11:16
11:16

Шестгодишниот Марко кој настрада во скопската населба Хиподром откако мајка му го фрли од тераса е подобро и во текот на денешниот ден од интензивната нега ќе биде префрлен на оддел на Клиниката за неврохирургија каде понатаму ќе му се следи здравствената состојба, информираат од Клиниката за интензивно лекување.

hipodrom_zgradata

Во малку подобра состојба е и мајката. Лекарите известуваат дека таа почнала самостојно да дише и да контактира, но таа ќе мора и понатаму да остане на интензивно лекување. Кај неа се неопходни нови прегледи и анализи. Трагедијата се случи во понеделникот кога мајката прво го фрли детето

- Advertisements -

Во понеделникот мајката го фрли детето од балконот а потоа и таа скокна од петтиот кат.

Поврзани новости