Марјан Ристески не дојде на дуел на Телма

by fokus 19:41
19:41

Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори како да имаат договор да не се појавуваат на телевизиски дебати со своите противкандидати.

Трендот го продолжи кандидатот за градоначаник на Прилеп, Марјан Ристески.

- Advertising -

Тој вечерва не се појави на дуел на телевизија Телма. Водителката соопшти дека тој воопшто не се одзвал на поканата.

Поврзани новости