Маријан Стојаноски се враќа на музичката сцена со нова песна

by fokus 14:44
14:44

Поп пејачот Маријан Стојаноски после долго време се враќа со нова песна на музичката сцена.

Тој е повеќе од една деценија член на хорот на Македонската опера и балет, а најавено е дека за неколку седмици тој ќе излезе со нов видео запис за песната „Без тебе“.

- Advertisements -

Стојаноски во досегашната кариера остави бројни хитови како „Го молам небото“, „Дали ти си ова небо“, „Подарок“, „Ненаситен“, „Овој ритам е јак“, „Срце ќе ти украдам“, „Андреа“ и други.

Но исто така тој испеа одлични дуети, земаше бројни награди на домашни и меѓународни фестивали.

Поврзани новости