Манојловски до пратениците: Деца, дај бе смирете се, не губете нерви, во село кога седам со сточарите има покултурен однос

by Fokus 12:41
12:41

Пратеникот од ДУИ, Бранко Манојловски кој е и најстар пратеник во Собранието им одржа лекција на пратениците, барајќи од нив да прекинат со националната омраза.

– Деца, дај бе смирете се, не губете нерви. Ве слушам цело време и не можам да сфатам од каде таа национална омраза толку во вас. Многу сум разочаран од тоа што го слушам. Во село кога седам со сточарите, има еден покултурен однос – истакна Манојловски.

- Advertising -

На него му реплицираше пратеникот од ДПМНЕ, Илија Димовски.

 

Поврзани новости