Манчевски: Граѓаните покажаа дека сакаат живот во Македонија

by fokus 20:22
20:22

Граѓаните на Македонија покажаа дека ја сакаат Македонија, дека сакаат живот во Македонија, изјави вечерва по затворањето на гласачките места Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ.

Тој кој оцени дека имало голема излезност и дека се регистрирани мали нерегуларности.

- Advertisements -

„Одредени стари навики останаа, но тие не се доволни да ги спречат граѓаните слободно да ја изразат својата волја“, рече Манчевски.

Поврзани новости