Манчестер јунајтед ќе ги започне разговорите со францускиот играч Пол Погба со цел потпишување на нов долгорочен договор.

Иднината на Погба беше една од главните теми во текот на летото, при што се сметаше дека Французинот е близу до преселување во Реал Мадрид. Сепак, трансферот не се оствари.

Сега Оле Гунар Солшер и раководството на „црвените ѓаволи“ ја испитуваат можноста за преговори за нов договор. Тековниот договор на Погба истекува за 2 години, со клаузула, исто така, истиот да продолжи за уште една сезона.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.